IV. Maratón sociálnej rehabilitácie na tému Médiá, spojený s Konferenciou o kvalite, sa koná 12. - 13. 9. 2019 v Holíči

aug 15 2019

Milí kolegovia v oblasti sociálnych služieb,

srdečne Vás pozývame na Maratón sociálnej rehabilitácie IV. s hlavnou témou MÉDIÁ, spojený s Konferenciou o kvalite, ktorý bude 12. – 13. septembra 2019 v Holíči.

12. 9. 2019 - Médiá

Médiá sú dobrým sluhom, ale môžu byť aj zlým pánom. Naučte sa plávať v týchto vodách, využite ich vo svoj prospech a naučte sa s nimi spolupracovať.

Na konferencii Vás budú sprevádzať a usmerňovať profesionálky Katka Brychtová (herečka a úspešná moderátorka), Oľga Belešová (moderátorka, herečka a vyštudovaná žurnalistka), Viera Poliaková (editorka a vedúca tímu redaktorov TV Markíza), Jana Tuhá (média a PR špecialistka) a Jannette Šimková (uznávaná koučka a mentorka). Budeme sa venovať aj nasledujúcim témam:
• Prečo je dôležité pochopiť prácu a rozmýšľanie médií
• Ako pracovať s médiami
• Práca s osobnosťami/známymi tvárami
• Vystupovanie v médiách a diskusiách
• Prvý dojem len ťažko napravíš

13.9.2019 - Kvalita sociálnych služieb vnímaná ľudskými zmyslami

Program dňa:
9.00: Starostlivosť o ktorej počuť
9.30: Starostlivosť, ktorá chutí
10.00: Starostlivosť, ktorá vonia
10.30 Prestávka na kávu
11.00 Starostlivosť o ktorej sa rozpráva
11.30 Starostlivosť, ktorú ohmatáš
12.00 Starostlivosť ktorú vidieť
12.30 Obedňajšia prestávka
13.30 Moderovaná diskusia s prekvapením
15.00 Záver

Cena akcie: 140 € dva dni, alebo 90€ jeden deň konferencie.

Prednášajúci: PhDr. Lýdia Bušaničová, PaedDr. Miroslava Floriansová, MPH, Ing. Mgr. Ondrej Buzala, MHA, PhDr. Mária Kovaľová, PhD. MHA, MUDr. Mgr. Andrea Švrčková, MHA , PhDr. Peter Senko, MBA.

Katarína Brychtová
Vyštudovala herectvo na VŠMU v Bratislave, skôr než sa stala moderátorkou, hrala v mnohých divadlách. Je jednou z najvýraznejších dabingových herečiek, medzi verejnosťou rezonuje najmä jej postava Rachel zo seriálu Priatelia. Ako moderátorka začínala v Rádiu Twist, neskôr prešla do TV JOJ. V roku 2004 začala moderovať program Pošta pre teba, ktorý patril dlhé roky k ťahákom RTVS. Obľúbená moderátorka často podporuje charitatívne projekty a je pravidelnou účastníčkou Hodiny deťom. Katarína Brychtová je ambasádorkou projektu Len srdce nestačí.

Oľga Belešová
Hoci vyštudovala televíznu žurnalistiku, etablovala sa aj ako herečka. Ako redaktorka pôsobila v mnohých denníkoch a časopisoch, ako herečka v divadle, rozhlase aj v televízii. Teraz je aktívna najmä v bratislavskom Divadle v podpalubí v Bratislave a na zájazdoch po celom Slovensku. Novinársku profesiu však nikdy neopustila, aktuálne je moderátorkou relácie RTVS s názvom GENERÁCIA – zlaté roky života, ktorá je určená seniorom (vysiela sa každú sobotu na Dvojke). Oľga Belešová je ambasádorkou Akadémie vzdelávania a výskumu v sociálnych službách so sídlom v Holíči.

Janette Šimková
Životná a vzťahová koučka, rečníčka, mentorka, ktorá je priekopníčkou life koučingu na Slovensku. Počas desaťročnej praxe s tromi tisíckami odkoučovaných hodín pomohla mnohým klientom zmeniť pohľad na život. Uverejňuje príspevky na svojom blogu, jej inšpiratívne rady nájdete v časopisoch, vystupuje v televízii, v rozhlase, je autorkou dvoch kníh. Ako dobrovoľníčka spolupracuje s tretím sektorom, organizuje verejné aj firemné workshopy. Je členkou Európskej rady pre koučovanie a mentoring (EMCC).

Jana Tuhá
Pätnásť rokov pracovala ako novinárka v rôznych typoch médií. Začínala ako športová redaktorka v Rádiu Expres, neskôr bola hlavnou editorkou Rádia Viva, vedúcou oddelenia v denníku Nový Čas. V Plus JEDEN DEŇ zastávala pozíciu zástupkyne šéfredaktorky. Dlhoročné skúsenosti štvrtým rokom využíva v oblasti PR, kde je zodpovedná za mediálne vzťahy, tvorbu stratégií a koordináciu tímu. V minulosti sa bola hovorkyňou ME v krasokorčuľovaní, podieľala sa pri príprave eventov medzinárodnej úrovne. Pracovala pre značku Kofola. Aktuálne pôsobí v agentúre House of Comms, jej hlavným klientom je VÚB banka.

Viera Poliaková
Jedenásty rok pracuje na pozícii editorky v Televíznych novinách najsledovanejšej slovenskej televízie - TV Markíza. Zároveň je vedúcou tímu redaktorov, ktorí prinášajú aktuálne spravodajstvo z regiónov. Pravidelne sa podieľa na príprave špeciálov a mimoriadnych relácií. Predtým pracovala ako moderátorka spravodajstva v Rádiu Expres, kde zároveň pôsobila ako editorka poludňajšieho Infoexpresu. Pozíciu moderátorky spravodajstva zastávala aj v Rádiu Viva.

Mária Kovaľová
PhDr. Mária Kovaľová, PhD. MHA - teologička so zameraním na diakonickú sociálnu prácu a magisterka verejného zdravotníctva so zameraním na riadenú dokumentáciu a riadenie rizík. V súčasnosti študuje v Bielefelde Sankt Gallen Management Modell. Od roku 1991 sa venuje opatrovateľskej starostlivosti so zameraním na seniorov. V spoločnosti Tabita s.r.o. je od roku 2001 až po súčasnosť poradkyňou a auditorkou kvality v sociálnych službách. Obľúbená lektorka v roku 2014 založila Asociáciu odborných pracovníkov v sociálnych službách (AOPSS), v roku 2015 Akadémiu vzdelávania a výskumu v sociálnych službách (AVVSS) a v roku 2016 Občianske združenie Planéta malého princa (www.aopss.sk; www.avvss.sk). Zastáva funkciu riaditeľky pre inovácie v unikátnom projekte - softvér novej generácie pre sociálne služby, caresee.sk

Pripravené sú pre vás prednášky, workshopy, množstvo učebných materiálov a aj malé prekvapenie. Občerstvenie vrátane obeda a večere nám spríjemnia obidva dni.

Prihlášky na podujatie a informačný leták sú v prílohách.

Odkazy na články a fotografie z predchádzajúcich ročníkov podujatí:

Akadémia vzdelávania a výskumu v sociálnych službách usporiadala druhý ročník obľúbeného Maratónu sociálnej rehabilitácie

Fotogaléria z Maratónu sociálnej rehabilitácie 2018
Píšeme spoločne históriu kvality v sociálnych službách na Slovensku

Fotogaléria z Kongresu venovaného kvalite sociálnych služieb pod názvom Krása a dobro ležia v dosahu ľudskej skúsenosti (máj 2018)

Medzinárodné stretnutie kvalitárov v sociálnych službách v Holíči

Kongres venovaný kvalite sociálnych služieb pod názvom Krása a dobro ležia v dosahu ľudskej skúsenosti, sa koná 17.-18.5.2018 v Holíči

Návšteva pani profesorky Moniky Krohwinkel v Akadémii vzdelávania a výskumu v sociálnych službách v Holíči

Viac informácií a elektronickú prihlášku nájdete na stránke organizátora konferencie: https://avvss.sk/2019/07/31/maraton-socialnej-rehabilitacie-2019/